Sprzedaj Samochód! z Proskupaut.pl to proste i przyjemne!

image

Wypełnij Formularz

Zgłoś nam chęć sprzedaży swojego samochodu za pomocą specjalnie przygotowanego formularza kontaktowego lub po prostu zadzwoń do nas.

image

Zapoznaj się z ofertą

Jeśli wypełniłeś formularz odczekaj 1h a następnie sprawdź e-maila – znajdziesz tam ofertę zakupu Twego pojazdu przygotowaną przez rzeczoznawcę.

image

Jeśli oferta Tobie odpowiada wyślij do nas e-maila lub zadzwoń. Możesz umówić się na spotkanie w jednaj z naszych siedzib: Wrocławiu, Poznaniu, Gliwicach, Katowicach, Łodzi lub dowolnym miejscu. Nasz konsultant przyjedzie do Ciebie z gotówką

 

Jak wybrać skup aut – czyli komu warto sprzedać auto? Jak sprzedać auto bezpiecznie oraz na co uważać podczas sprzedaży samochodu.

Zwykle nasza czujność jest wzmożona podczas kupna samochodu. Powszechnie wiadomo, że kupując samochód musimy uważać praktycznie na wszystko poczynając od sprawdzenia dokumentacji, historii serwisowej, legalności pochodzenia no i oczywiście stanu technicznego samochodu. Kupując samochód często z tego powodu korzystamy z pomocy fachowca, auto serwisu lub salonu samochodowego który pomaga nam zweryfikować stan techniczny samochodu.

A jak się ma sytuacja podczas sprzedaży samochodu. Tutaj sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się oczywista.

Po prostu musimy zlokalizować Klienta i sprzedać mu samochód podpisując stosowną umowę kupna sprzedaży. Jak jednak sprzedać samochód szybko a przy tym i bezpiecznie?

Bezpiecznie…

Wbrew pozorom i podczas sprzedaży mogą nam przytrafić się nieprzyjemne sytuacje związane z nie uczciwymi kupującymi. Jeśli sprzedajemy samochód samodzielnie w pierwszej kolejności musimy uważać na oszustów chcących kupić nasz samochód ale bez zapłaty gotówki. Wydawać by się mogło, że nikt nie da się nabrać na te sztuczki ale oszuści przygotowują nam coraz bardziej wyrafinowane metody i nawet najbardziej czujni sprzedający mogą nabrać się na ich sztuczki. Ostatnio najbardziej popularną metodą jest płatność przelewem który nigdy do nas nie dochodzi. Na pierwszy rzut oka transakcja taka przebiega zupełnie normalnie. Kupujący przyjeżdża do nas lub spotykamy się z nim w wybranym przez nas miejscu. Dochodzi do oględzin samochodu podczas których kupujący wytyka nam wady naszego pojazdu a my mu sugerujemy jakie auto ma zalety. Po oględzinach kupujący proponuje nam cenę i powiedzmy, że my jako sprzedający się na nią zgadzamy. Wówczas kupujący proponuje sporządzenie umowy kupna sprzedaży. Gdy już umowa jest sporządzona – stwierdza, że nie ma przy sobie wystarczającej gotówki lub że takiej kwoty nie może wypłacić naraz z banku proponuje jednak płatność za pomocą przelewu. Jeśli sprzedający się na to zgadza kupujący wyciąga swojego laptopa lub też zasiada przy komputerze i prosi nas o numer konta na który ma dokonać przelewu. Wszystko dzieje się na naszych oczach, dyspozycja przelewu zostaje wydana a więc pozostaje nam jedynie oczekiwać aż pieniądze znajdą się na naszym koncie. Niestety gotówka nigdy nie dociera do nas. Jest to metoda ostatnimi czasy bardzo popularna – dlatego aby uniknąć możliwości bycia oszukanym zalecamy aby wymagać od kupujących płatności gotówką lub też wpłaty gotówki bezpośrednio na nasze konto w banku jeśli sprzedajemy samochód drogi. Bezpośrednia wpłata gotówki na konto to dodatkowa gwarancja, że nie zostaną nam wręczone sfałszowane banknoty ponieważ każdy bank sprawdza gotówkę podczas wpłaty

Umowa kupna sprzedaży to dokument który zawsze powinniśmy przygotować sami jako sprzedający lub też jeśli taki dokument podsuwa nam kupujący istotne jest aby korzystać z formularzy dostępnych np. w serwisie otomoto.pl lub też druki które możemy kupić w księgarni. Ważne jest aby wszystkie dane na umowie zostały wypełnione – absolutnie konieczne jest aby poprawnie wypełnione zostały dane kupującego – musimy spisać je z dowodu osobistego kupującego. Nigdy nie wpisujmy do umowy danych które zostaną nam przedyktowane lub też osoby której faktycznie nie sprzedajemy samochodu. Sprzedając samochód osobie prywatnej nieraz warto wpisać oprócz daty także godzinę sprzedaży auta. To dość ważne i ułatwi nam życie jeśli kupujący dostanie w czasie powrotu do domu zdjęcie z fotoradaru lub też spowoduje kolizję czy wypadek. Absolutnie nigdy i w żadnym wypadku nie możemy się zgodzić na umowę tzw. „ połówkę” czyli umowę w której będą nasze dane i podpis ale brak danych kupującego. Nie zgadzamy się także na umowę z inną datą sprzedaży niż faktycznie dokonana sprzedaż. Jeśli nasz samochód posiada wady nie widoczne na pierwszy rzut oka ale kupujący o tym wie warto o tym napisać w umowie. Jeśli sprzedajemy samochód handlarzowi musimy koniecznie na umowie wpisać przebieg auta. Wiadomo jak postępują handlarze i wpisanie w umowie aktualnego przebiegu uniemożliwi handlarzowi cofnięcie licznika a także my nie będziemy o to podejrzewani.

Autokomisy na co uważać ?

Nie wszyscy sprzedają samochód osobiście. Niektórzy którzy nie mają ochoty na samodzielną sprzedaż samochodu korzystają z usług pośredników czyli autokomisu. O niebezpieczeństwach związanych ze wstawieniem samochodu do autokomisu napisano już nie jedną książkę. Najważniejsze jeśli wstawiamy auto do autokomisu to musi on być prowadzony przez firmę która jest na rynku od wielu lat, ma tylko pozytywne opinie,  jest to firma ubezpieczona. Musimy jednak pamiętać, że w autokomisie nasz samochód odbywać będzie wiele jazd próbnych nawet z osobami przypadkowymi nie zainteresowanymi jego kupnem. Wiele osób będzie do naszego samochodu wsiadało i wysiadało co może odbić się na naszej ładnej i nie zniszczonej tapicerce. Autokomisy mocno sobie zapracowały na złą opinie jaką mają obecnie na rynku więc warto o tym pamiętać zwłaszcza jeśli chcemy wstawić tam nasz ładny i zadbany samochód.

Jak szybko sprzedać auto? Czyli jak wybrać dobry skup aut?

Jeśli zależy nam na szybkiej i prostej sprzedaży samochodu oraz natychmiastowym otrzymaniu gotówki powinniśmy sprzedać auto w firmie prowadzącej skup samochodów w naszej miejscowości. Jak jednak wybrać dobry skup aut. Wpisując w google.pl skup aut Wrocław, Warszawa, Poznań czy Katowice zobaczymy że wyskoczy nam setki wyników podobnych stron. Na każdej stronie uzyskamy informację, że dana firma płaci najwyższą cenę w miejscowości itp. Na każdej stronie te same slogany reklamowe. Jak więc wybrać najlepszy auto skup który zapłaci nam możliwe wysoką cenę ale transakcja będzie także bezpieczna? Po pierwsze musimy poszukiwać tylko wśród dużych firm działających w naszym regionie. Szukając szybko przekonamy się, że nie wszystkie skupu samochodów to tak naprawdę firmy. Często na stronach znajdziemy jedynie e-maila oraz nr tel oraz brak jakichkolwiek informacji o siedzibie czy też danych firmy. Szukajmy firm dużych, najlepiej o zasięgu ogólnopolskim – posiadający oddziały w kilku miastach w Polsce. Sprzedaż samochodu firmie a nie przypadkowemu handlarzowi zagwarantuje nam bezpieczeństwo, a sprzedaż auta w dużej firmie także wysoką cenę. Małe lokalne firmy niestety muszą kupić jak najtaniej ponieważ mają ograniczone budżety. Duże ogólnopolskie skupy aut dbają o dobrą opinie dlatego oferują ceny które są rozsądne. Unikajmy sprzedaży auta do skupów które reklamują się na plakatach, banerach, ulotkach wywieszanych na płotach w miejscach do tego nie przeznaczonych. Taka reklama już świadczy o jakości usług oraz o budżecie reklamującego. Sprzedaż samochodu w skupie aut gwarantuje nam szybkie otrzymanie gotówki oraz minimalne zaangażowanie w sprzedaż. Może być to dobre rozwiązanie jeśli dobrze wybierzemy firmę której sprzedamy auto.

Proskupaut.pl to ogólnopolska firma trudniąca się skupowaniem samochodów za gotówkę. Na rynku od 2009 r. Firma posiada kilkanaście oddziałów w Polsce w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Katowice, Łódź, Poznań, Opole. Proskupaut.pl posiada dobre opinie Klientów. Oferta skierowana jest do osób fizycznych oraz firm. Ceny za samochody dostępne 24h pod adresem http://www.proskupaut.pl/wycena-online

Informacje dla sprzedających

 

 Skup samochodów prowadzi:

  • Skup aut wszystkich marek za gotówkę
  • Skup aut używanych oraz prawie nowych
  • Samochodów zarejestrowanych w Polsce
  • Kupujemy auta nie starsze niż rok 1998 r.
  • Kupujemy także auta luksusowe
  • Pracujemy od godz. 9.00 do 18.00
  • BEZPŁATNA WYCENA ONLINE