Sprzedaj Samochód! z Proskupaut.pl to proste i przyjemne!

image

Wypełnij Formularz

Zgłoś nam chęć sprzedaży swojego samochodu za pomocą specjalnie przygotowanego formularza kontaktowego lub po prostu zadzwoń do nas.

image

Zapoznaj się z ofertą

Jeśli wypełniłeś formularz odczekaj 1h a następnie sprawdź e-maila – znajdziesz tam ofertę zakupu Twego pojazdu przygotowaną przez rzeczoznawcę.

image

Jeśli oferta Tobie odpowiada wyślij do nas e-maila lub zadzwoń. Możesz umówić się na spotkanie w jednaj z naszych siedzib: Wrocławiu, Poznaniu, Gliwicach, Katowicach, Łodzi lub dowolnym miejscu. Nasz konsultant przyjedzie do Ciebie z gotówką

 

Sprzedaż samochodu w skupie - warto czy nie?

Od kilku lat wtórny rynek samochodów jest stosunkowo silnie nasycony. To powoduje, że sprzedaż samochodu używanego za rozsądną cenę jest stosunkowo trudna. Wiele osób oczekuje, że sprzeda swój używany samochód w ciągu kilku dni, najdalej w ciągu miesiąca. Tymczasem wiele samochodów szuka swoich nabywców przez kilka miesięcy. Skupy samochodów natomiast kupują auta od ręki, płacą za nie gotówką i gwarantują samodzielny odbiór samochodu bezpośrednio z miejsca zamieszkania sprzedającego. Czy zatem sprzedaż w skupie samochodowym jest opłacalna? Czy sprzedający straci na tym dużą lub niewielką sumę, a może nie straci wcale? Warto sobie na te pytania odpowiedzieć, zanim podejmie się decyzję.

 

 

Zasady działania skupów samochodowych

Profesjonalny skup autdziała na zasadzie błyskawicznej wyceny samochodu, a następnie dokonuje transakcji ze sprzedającym, często w ciągu kilkudziesięciu godzin. Co ważne, profesjonalne skupy działają w oparciu o umowę kupna­–sprzedaży samochodu. Jest to bardzo ważne, bowiem taka umowa, to jednocześnie potwierdzenie sprzedaży samochodu, dające możliwość wyrejestrowania auta oraz rezygnacji z dalszego ubezpieczenia. Większość skupów samochodów, za zakupione auta płaci gotówką i to od ręki. Zasada ta ma jedną podstawową zaletę, gotówka otrzymywana jest zasadniczo natychmiast i sprzedaż auta dokonywana jest bardzo szybko. Jednocześnie wiąże się to z mniejszą kwotą otrzymaną za samochód. Czy jednak rzeczywiście pieniądze oferowane w skupach są tak bardzo niskie? Przecież samochód, który nie sprzeda się przez kilka miesięcy bądź rok straci na wartości i to znacznie więcej niż różnicę w kwocie otrzymanej od skupu samochodowego a tej, którą można było otrzymać sprzedając auto indywidualnie.

 

Sprzedawać czy czekać

Wiele osób, które decydują się na sprzedaż samochodu w skupie samochodowym tłumaczy się tym, że dalsze oczekiwanie na klienta jest nieopłacalne. Jest to oczywiście prawda, bowiem przy tak dużym zagęszczeniu rynku, znalezienie klienta na mało popularny samochód wymaga miesięcy oczekiwania. Tymczasem skupy samochodowe kupują chętnie również mało popularne auta, także płacąc za nie gotówką. Oczekiwanie więc, że zdarzy się cud i nasze ogłoszenie, czy to w Internecie czy w lokalnej gazecie dojrzy ktoś, kto od ręki kupi samochód jest nieco ryzykowne. Inaczej ma się sprawa w przypadku chętnie kupowanych aut, jednak również tutaj ich liczba na rynku wtórnym jest olbrzymia, natomiast każdy klient dodatkowo będzie się mocno targował o każdą złotówkę.

 

Ile możemy stracić na sprzedaży w skupie samochodowym

Przeciwnicy sprzedawania aut do skupów samochodowych twierdzą, że na sprzedaży w skupie traci się nawet 40% z kwoty, którą można otrzymać sprzedając auto bezpośrednio konkretnemu klientowi. Jest to oczywiście nieprawda, bowiem profesjonalne skupy samochodowe także mają silną konkurencję, często więc podwyższają ceny za kupowane samochody i starają się zarobić na nich mniej, obracając jednak ich większą ilością. Skup aut oferuje z reguły cenę niższą o jakieś 20%, co przy problemach ze sprzedażą auta całkowicie się wyrówna.

 

W którym skupie aut najlepiej sprzedać auto?

 

Wpisując w wyszukiwarce skup aut Wrocław, Warszawa, Poznań, Łódź, Katowice czy też nazwę innego dużego miasta z pewnością znajdziemy wiele firm trudniących się skupem samochodów. Do którego skupu aut warto się więc zwrócić. Wybierajmy skupy prowadzone przez legalnie działające firmy które podają na stronach dane adresowe firmy, o dużej zdolności finansowej czyli takie które kupują każdy rodzaj aut bez względu na cenę także samochody drogie. Warto skorzystać także z usług firmy w której wyceny robione są przez profesjonalnych rzeczoznawców.

 

Proskupaut.pl prowadzi skup samochodów na terenie całego kraju! Kupujemy samochody każdego rodzaju nie starsze niż rok prod. 2000 . Kupujemy samochody osobowe ale także dostawcze – w tym samochody drogie i luksusowe. Posiadamy pozytywne opinie Klientów. Nasza oferta skierowana jest do osób prywatnych oraz firm. Sprawdź nasze ceny już teraz za darmo i bez zobowiązań wyceń swój samochód w 5 min za pomocą formularza http://www.proskupaut.pl/wycena-online

Informacje dla sprzedających

 

 Skup samochodów prowadzi:

  • Skup aut wszystkich marek za gotówkę
  • Skup aut używanych oraz prawie nowych
  • Samochodów zarejestrowanych w Polsce
  • Kupujemy auta nie starsze niż rok 1998 r.
  • Kupujemy także auta luksusowe
  • Pracujemy od godz. 9.00 do 18.00
  • BEZPŁATNA WYCENA ONLINE